skip to Main Content
Wetenschappelijke Publicaties Van OU-alumni Toegankelijk

Wetenschappelijke publicaties van OU-alumni toegankelijk

Als vereniging van alumni vinden wij het heel interessant op de hoogte te blijven van de wetenschappelijke carrière van onze leden nadat zij zijn afgestudeerd. Tot op dit moment hebben wij daar geen zicht op en wij willen graag dat de leden kennis kunnen nemen van elkaars publicaties. Daarom hebben wij vanaf nu een deel van de website ingericht als verzameling van wetenschappelijke publicaties van onze leden.

Wij hebben daar een eerste begin mee gemaakt met materiaal van enkele leden waarvan wij wisten dat zij gepubliceerd hadden en waarvan wij de stukken konden achterhalen. Het is nog maar een beginnetje en wij willen dat graag snel uitbreiden met veel meer van onze leden. Dat kunt u doen door uw artikelen zelf aan te melden. Hoe dat moet, beschrijven we onderaan. Wij willen de artikelen ordenen op wetenschapsgebied bij de OU. Momenteel zijn dat de gebieden:

 • Informatica
 • Cultuur
 • Psychologie
 • Management
 • Duurzaamheid en milieu
 • Rechten
 • Onderwijs

Binnen zo’n wetenschapsgebied ordenen wij de publicaties op de naam van ons lid. Aan de publicaties kunnen natuurlijk ook andere auteurs hebben meegedaan, maar ons lid is leidend. Bij de publicaties kan het gaan om proefschriften, wetenschappelijke artikelen of boeken.
Wij willen niet alle publicaties zelf op onze website zetten, maar ons beperken tot die documenten die vrij op het internet te vinden zijn (dus ook zonder betaalmuren). De leden moeten ze dan ook via een link kunnen benaderen. Dat willen we graag op een gestructureerde manier doen.

Daarom vragen wij u, als u ze aanmeldt, dat met de volgende gegevens te doen:

 • Naam van ons lid (in de regel uzelf)
 • Wetenschapsgebied
 • Auteur(s), titel en overige gegevens van de publicatie in bibliografische vorm volgens APA-6
 • Link naar de (gratis) vindplaats van het artikel (deze link kan de DOI-code zijn die tijdschriften gebruiken, maar ook een andere link als het via een ander medium te krijgen is)

Onderstaand voorbeeld van een publicatie op de lijst illustreert dat. Deze heeft twee links, de DOI-code en een andere link. In het algemeen is een link voldoende.

Ingrid Snijders, Remy M. J. P. Rikers, Lisette Wijnia & Sofie M. M. Loyens (2018) Relationship quality time: the validation of a relationship quality scale in higher education, Higher Education Research & Development, 37:2, 404-417, DOI: 10.1080/07294360.2017.1355892. Klik hier voor het artikel.

Klik hier voor het actuele overzicht van alle publicaties op onze website.

Geef een reactie

Back To Top